جلسه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان برگزار شد

۲۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۹ کد : ۳۳۹۰۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۶۳
این نشست با حضور رییس صندوق رفاه دانشجویان، مدیرکل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت و درمان، رییس سازمان بسیج دانشجویی، نمایندگان معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی، فرهنگیان، جهاد دانشگاهی و فنی و حرفه ای، نماینده ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و نماینده ستاد مرکزی اربعین، صبح امروز در سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار شد.
جلسه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، فضل ا... ایرجی کجوری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در این نشست گفت: تاکید ما بر تشکیل ستاد اربعین در تمام دانشگاه های کشور است تا دانشجویان به صورت متمرکز و با هماهنگی و محوریت بسیج دانشجویی هر دانشگاه، راهی این سفر معنوی شوند.

وی با تاکید بر رعایت قوانین کشور میزبان و دقت به هشدارهایی که پیش از اعزام به دانشجویان داده خواهد شد، افزود: هدف از راه اندازی ستاد دانشگاهی اربعین، زیارت و شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی (ع) است.

ایرجی با ذکر این نکته که پیش بینی می شود بیشترین میزان اعزامی از مرزهای شلمچه و چزابه خواهد بود به دانشگاه ها توصیه کرد برنامه ریزی اعزام ها به صورتی انجام گردد که حتی الامکان سفرهای داخلی برای اعزام کاروان های دانشجویی از طریق حمل و نقل ریلی که از ایمنی بیشتری برخوردار است صورت پذیرد.

در ادامه رئیس صندوق رفاه دانشجویان اعلام کرد: در آستانه اربعین حسینی و به منظور حمایت دانشجویان و حمایت از این اقدام معنوی و فرهنگی به دانشجویان متقاضی به صورت ویژه وام دانشجویی عتبات عالیات پرداخت می شود.

یزدان مهر افزود: سقف پرداخت وام به دانشجویان مجرد ۱۰ میلیون ریال و دانشجویان متأهل ۱۵ میلیون ریال پیش بینی شده است.

در پایان گودرزی رییس سازمان بسیج دانشجویی عنوان کرد: اعزام دانشجویان در اربعین حسینی (ع) بر عهده سازمان بسیج دانشجویی است. اعزام ها به صورت کاروانی در سراسر کشور انجام می‌شود، دانشجویانی که می‌خواهند به صورت انفرادی اعزام شوند با ثبت نام در سامانه سماح می‌توانند از خدمات بسیج دانشجویی در طول اعزام استفاده کنند.

دبیر ستاد اربعین دانشگاهیان افزود: دانشجویان می‌توانند در سامانه اینترنتی سماح که متعلق به ستاد اربعین کشور و سامانه ای برای ثبت اطلاعات زائران است ثبت نام نمایند. دانشجویان زمان ثبت نام باید نام رشته، دانشگاه و محل تحصیل خود را نیز درج کنند.

گفتنی است ستاد اربعین دانشگاهیان زیر مجموعه ستاد مرکزی اربعین کشور و با محوریت و مسئولیت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم بوده و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاها، وزارت بهداشت، معاونین فرهنگی جمعی از دانشگاه ها و سازمان بسیج دانشجویی عضو این ستاد هستند و دبیرخانه دایمی این ستاد و کمیته های تخصصی نیز در سازمان بسیج دانشجویی کشور مستقر می باشد.


( ۱ )

نظر شما :