• ENGLISH
  • شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
  • آ + آ -

سرپرست وزارت علوم:

نگرش جهادی باید در دانشگاه ها نهادینه شود

۱۴ شهریور ۱۳۹۶ | ۰۸:۱۴ کد خبر : ۳۳۶۹۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۸
سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نگاه و نگرش جهادی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است باید در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و ارکان اجرایی کشور نهادینه شود.
نگرش جهادی باید در دانشگاه ها نهادینه شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر سید ضیاء هاشمی در دیدار با رئیس و معاونان جهاد دانشگاهی با بیان اینکه اکنون حدود ۴.۵ میلیون دانشجو در دانشگاه های کشور تحصیل می کنند، افزود: الگوی جهاد و جهاد دانشگاهی، الگوی موفقی بوده است و جهاد دانشگاهی یکی از ارکان آموزش عالی بوده، هست و خواهد بود.


دکتر هاشمی با بیان اینکه حضور جهاد دانشگاهی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی رخدادی مفید بوده و برکات زیادی داشته، از آمادگی این وزارتخانه در حمایت از طرح جهاد دانشگاهی برای اشتغال و کارآفرینی فارغ التحصیلان و دانش آموختگان دانشگاهی خبرداد و گفت: برنامه های پیشنهادی جهاد دانشگاهی در خصوص اشتغال و اشتغالزایی فارغ التحصیلان دانشگاهی به طور جدی مورد توجه و حمایت وزارت علوم قرار خواهد گرفت.


سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ظرفیت و توانمندی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اشاره کرد و افزود: باید از دانشگاه به عنوان فرصتی برای توسعه و پیشرفت کشور استفاده شود.


رئیس جهاد دانشگاهی نیز در ادامه این دیدار با اشاره به سابقه جهادی سرپرست وزارت علوم گفت: جهاد دانشگاهی بازوی فکری و اجرایی برای وزارت علوم، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی محسوب می شود.


سید حمید رضا طیبی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در حوزه های علم، پژوهش، فناوری و نوآوری از تجربیات خوبی برخوردار است افزود: نیروهای جوان، خوش فکر و متخصص با رویکرد جهادی می توانند امورات کشور را در حوزه های اجرایی و آموزش عالی مدیریت کنند.

 


وی ادامه داد: ایجاد تعادل بین مطالبات متنوع دانشگاهیان اعم از استادان و دانشجویان، ظرافت هایی را می طلبد که دکتر هاشمی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از این توان برخوردار است.

 


نظر شما :