اعزام کاروان رباتیک جمهوری اسلامی ایران به مسابقات جهانی رباتیک فیرا در کشور تایوان

۲۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۳ کد : ۳۳۲۵۱ اخبار ستادی اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۹۸۵
تیم های رباتیک جمهوری اسلامی ایران جهت شرکت در مسابقات جهانی رباتیک فیرا ۲۰۱۷ عازم کشور تایوان می شوند.
اعزام کاروان رباتیک جمهوری اسلامی ایران به مسابقات جهانی رباتیک فیرا در کشور تایوان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر سروش صادق نژاد، رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا در این خصوص افزود: مسابقات جهانی رباتیک فیرا؛ امسال برای بیست و یکمین سال متوالی، به همت فدارسیون جهانی رباتیک فیرا، در شهر گائوشونگ تایوان برگزار می شود.

وی ادامه داد: این مسابقات در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی و در تاریخ های ۱ الی ۵ شهریور ماه برگزار می گردد و ایران نیز در هر دو بخش دانش آموزی و دانشجویی نمایندگانی برای حضور در این رقابت ها داشته که به تدریج از روز شنبه این تیم ها به این شهر عزیمت کرده اند.

رئیس انجمن رباتیک و هوش مصنوعی در ورزش دانشگاه های وزارت علوم تحقیقات و فناوری افزود: هدف این مسابقات اشاعه ی دانش رباتیک و هوش مصنوعی در بین نسل جوان و تربیت نیرویی متخصص در جهت تقویت خلاقیت و نوآوری دانش آموزان و دانشجویان و همچنین توسعه ی این دانش در کشورهای مختلف دانست و اشاره کرد با برگزاری مسابقاتی از این دست می توان امید داشت تا با ترویج این دانش در آینده ای نچندان دور، به عنوان کارآفرینانی موفق در این حوزه، کشور را از دستاوردهای خود بهره مند سازند.
وی افزود: امسال در کنار برگزاری مسابقات مدرسه رباتیک بین المللی فیرا نیز در روزهای پیش از مسابقات برگزار شده که کشورها در یک برنامه بین المللی هماهنگ به آموختن آخرین دستاوردهای روز دنیا می پردازند. همگام با این فرانید، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) بنا دارد تا در این راستا اقدام به برگزاری دوره های آموزشی با روش های جدید و مبتنی بر برنامه های فدراسیون جهانی در قالب مدرسه رباتیک امیرکبیر برای ترم جاری مهرماه و همچنین برگزاری مسابقات بین المللی رباتیک امیرکبیر (فیراکاپ آزاد ایران) در اسفندماه سال جاری نماید. لازم به ذکر است این مسابقات در سال آینده به عنوان مسابقات انتخابی برای سال آینده مسابقات جهانی رباتیک فیرا که قرار است در کشور دانمارک برگزار گردد، تلقی می شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد، در سال جاری تیم هایی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه آزاد اسلامی و مدارس دانش، رشد و موسسه رباتیک صدرا و چیستا و موسسه آموزشی آرمان بعثت در مسابقات جهانی تایوان حضور خواهند داشت.


نظر شما :