معاون فرهنگی دانشگاه تهران خبر داد:

اجرای دو آیین‌نامه جدید در دانشگاه تهران از مهرماه جاری

۲۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۴ کد : ۳۳۲۲۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۹۹۳
معاون فرهنگی دانشگاه تهران از تصویب دو آیین‌نامه جدید در این دانشگاه خبر داد و گفت‌:‌ آیین‌نامه استفاده ار استاد مشاور انجمن علمی و آیین‌نامه استاد مشاور فرهنگی دو آیین نامه‌ای است که برای اولین بار در دانشگاه تهران تصویب و از مهرماه اجرایی می‌شوند.
اجرای دو آیین‌نامه جدید در دانشگاه تهران از مهرماه جاری

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه تهران، معاون فرهنگی دانشگاه تهران از تصویب دو آیین‌نامه جدید در این دانشگاه خبر داد و گفت‌: آیین‌نامه استفاده ار استاد مشاور انجمن علمی و آیین‌نامه استاد مشاور فرهنگی دو آیین نامه‌ای است که برای اولین بار در دانشگاه تهران تصویب و از مهرماه اجرایی می‌شوند.

دکتر مجید سرسنگی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر آیین نامه استاد مشاور فرهنگی انجمن علمی در دانشگاه تهران به تصویب رسیده است. در این آیین‌نامه پیش‌بینی کرده ایم از هر گروه آموزشی یک استاد انتخاب و به عنوان مشاور در انجمن‌های عملی آن گروه مشاوره ارائه دهد. بر این اساس تمامی انجمن‌های عملی دانشگاه تهران از وجود یک استاد مشاور بهره‌مند می‌شوند که امیدواریم این آیین‌نامه از مهر سال جاری اجرایی شود.

وی در ادامه در خصوص آیین‌نامه استفاده از استاد مشاور فرهنگی در دانشگاه تهران نیز گفت: بر اساس این آیین‌نامه از هر گروه آموزشی یک استاد به عنوان مشاور در امور فرهنگی انتخاب و به دانشجویان مشاوره‌های فرهنگی ارائه می‌دهد. در واقع بر اساس این آیین نامه اساتید علاوه بر مسائل آموزشی و پژوهشی در امور فرهنگی دانشجویان نیز ورود خواهند کرد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران تاکید کرد: آیین‌نامه استفاده از استاد مشاور فرهنگی به تصویب رسیده و تا دو هفته آینده ابلاغ خواهد شد و به محض ابلاغ در دانشگاه اجرایی خواهد شد.

دکتر سرسنگی در خصوص میزان استقبال اساتید از این آیین نامه گفت: این برنامه‌ها به نوعی برنامه‌های بلندمدت محسوب می‌شوند و قطعاً از اساتیدی که درگیر مسائل آموزشی و پژوهشی هستند، سخت است که انتظار داشته باشیم وقت خود را صرف فعالیت های فرهنگی دانشجویان نیز بکنند.اما ما روحیه مشارکت و فعال بودن اساتید را در امور فرهنگی می‌بینیم و معتقد هستیم در زمینه‌های قانونی و راهکارهای اساسی فراهم باشد مشارکت آنها در مباحث فرهنگی فعال‌تر خواهد شد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران در پایان خاطرنشان کرد: این دانشگاه به منظور مشارکت فعال اساتید در فعالیت‌های فرهنگی مشوق‌هایی را در نظر گرفته که بر اساس آن اساتیدی که در این امور مشارکت فعال‌تری داشته باشند از امتیازات خاص در دانشگاه بهره‌مند خواهند شد.

کلید واژه ها: معاونت فرهنگی دانشگاه تهران مجید سرسنگی


نظر شما :

هادی قربانی ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۶
با سلام هر دو این موضوع چندین سال است که در دانشگاه صنعتی شاهرود مصوب و در حال اجراست. نتیجه هم مثبت و خوب ارزیابی میشود.