اطلاعیه وزارت علوم در خصوص موافق اصولی با تشکیل «اتحادیه تشکل‌های اسلامی دانشجویان ایران» (تادا)

۱۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۶ کد : ۳۲۹۰۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۶۶۲
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص حواشی پیش آمده پس از موافقت با تشکیل «اتحادیه تشکل‌های اسلامی دانشجویان ایران» (تادا)، واکنش نشان داد و تأکید کرد: سازوکار رأی‌گیری جهت تأسیس این اتحادیه دانشجویی مطابق با رویه‌های جاری انجام شده است و از نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، خدشه‌ناپذیر است.
اطلاعیه وزارت علوم در خصوص موافق اصولی با تشکیل «اتحادیه تشکل‌های اسلامی دانشجویان ایران» (تادا)

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور روشن شدن افکار عمومی در خصوص مسائل مطروحه پیرامون موافقت اصولی با تشکیل «اتحادیه تشکل‌های اسلامی دانشجویان ایران» (تادا) به استحضار می رساند:

تصمیمات «هیأت نظارت مرکزی مشترک بر اتحادیه‌های تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان» منطبق بر دستورالعمل اجرایی مصوب مورخ ۲۷/‏۰۷/‏۹۵‬ است. این هیأت در اولین اقدام پس از تصویب دستورالعمل اجرایی، موضوع تقاضای گروهی از تشکل‌های دانشجویی را در دستور کار قرار داد. وفق بند «الف» و «ب» ماده (۲) دستورالعمل اجرایی، بررسی و تصویب اساسنامه اتحادیه‌های دانشجویی و اعلام موافقت اصولی و صدور پروانه فعالیت، وظیفه هیأت نظارت مرکزی مشترک است. به این ترتیب، طی چندین جلسه و مدت زمان بیش از یک سال، تقاضای تشکیل اتحادیه «تادا» (که از بهمن ۱۳۹۴ مطرح بود) برای رسیدن به تصمیم اجماعی و اقناعی تمام اعضای هیأت به دقت مطالعه و بررسی شد. انجام بررسی‌های جامع و برگزاری جلسات طولانی از بهمن ماه سال گذشته منجر به این شد که پس از اخذ نظرات رؤسای دانشگاه‌های مربوطه در خصوص نحوه فعالیت این تشکل‌ها، در مورد تصویب این تقاضا و موافقت اصولی با آن تصمیم‌گیری شود.

در نهایت در جلسه مورخ ۰۹/‏۰۵/‏۱۳۹۶‬ که با حضورکلیه اعضای دارای حق رأی برگزار شد، پس از رأی‌گیری، موافقت اصولی با تشکیل «اتحادیه تشکل‌های اسلامی دانشجویان ایران» (تادا) با دو سوم آرای حاضران به عمل آمد. بنابراین، سازوکار رأی‌گیری مطابق با رویه‌های جاری انجام شده است و از نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، خدشه ناپذیر است.

کلید واژه ها: وزارت علوم معاونت فرهنگی و اجتماعی


( ۲ )

نظر شما :