مراسم افتتاحیه و آغاز دوره های معرفتی طرح ضیافت اندیشه در دانشگاه گیلان برگزار شد

۰۷ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۵ کد : ۳۲۷۴۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۰۷
مراسم افتتاحیه برنامه های آموزشی و فرهنگی طرح ضیافت اندیشه در تاریخ سوم مرداد ماه ۹۶ در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد.
مراسم افتتاحیه و آغاز دوره های معرفتی طرح ضیافت اندیشه در دانشگاه گیلان برگزار شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه گیلان، دکتر سید ضیاءالدین میرحسینی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در افتتاحیه این مراسم، برنامه ضیافت اندیشه را فرصتی گرانقدر برای ایجاد زمینه های تعامل دوسویه بین اساتید برجسته دوره ها و اعضای هیأت علمی دانشگاه دانست و بر تأثیر این برنامه ها بر ارتقاء فرهنگی اساتید تأکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر هادی بصیری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان نیز در این مراسم، ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه (س) و قدردانی از دست اندرکاران برنامه ریزی و برگزاری این برنامه، ایجاد فضای گفتمان را یکی از اهداف اصلی اجرای طرح مذکور دانست. وی با اشاره به استقبال اعضای هیأت علمی، تداوم برگزاری این نوع برنامه ها و تلاش برای ارتقاء سطح فکری و فرهنگی مدرسان دانشگاه را ضروری دانست.

شایان ذکر است در این مراسم دکتر فرید نجفی دبیر مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه گیلان، ضمن ارایه گزارشی از عملکرد مرکز، به تشریح اقدامات مربوط به برگزاری طرح ضیافت اندیشه امسال، در دو بخش آموزشی و فرهنگی پرداخت و در خصوص برنامه‌های آینده نیز توضیحاتی را ارایه نمود.

پس از پایان افتتاحیه، برنامه های آموزشی طرح ضیافت اندیشه با موضوع معرفت شناسی و طی دو دوره معرفتی با عناوین «غرب شناسی» و «جریان شناسی روشنفکری دینی در ایران معاصر» و در قالب چهار گروه آغاز شد.

این دوره ها که با حضور حجت الاسلام دکتر سید احمد رهنمایی و حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه، از اساتید حوزه و دانشگاه به عنوان مدرس و منطبق بر سرفصلهای مدون دوره های معرفتی طرح دانش افزایی ارائه می شود تا روز جمعه ششم مردادماه ادامه داشته و با برنامه های معرفتی ویژه خانواده های اعضای هیأت علمی شرکت کننده در طرح به اتمام خواهد رسید.
گفتنی است در حاشیه برگزاری برنامه افتتاحیه و با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، نمایشگاه آثار گرافیکی قرآن مجید با عنوان «آیه گرافی» برپا شد.


نظر شما :