ششمین نشست مدیران فرهنگی دانشگاه های منطقه چهار کشوربرگزار شد

۰۴ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۳ کد : ۳۲۷۳۱ اخبار ستادی اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۵۴۹
ششمین نشست مدیران فرهنگی دانشگاه های منطقه چهار کشور با حضور رییس و معاون فرهنگی دانشگاه اراک و همچنین فضل ا... ایرجی کجوری مدیر کل فرهنگی واجتماعی وزارت علوم و جمعی از کارشناسان وزارتخانه در تاریخ ۳الی ۴ مردادماه و به میزبانی دانشگاه اراک برگزار شد.
ششمین نشست مدیران فرهنگی دانشگاه های منطقه چهار کشوربرگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در این جلسه دکتر حمیدی، رییس دانشگاه اراک، بر ضرورت‌های گسترش فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها تاکید کرد و با اشاره به ضرورت بازنگری شناسایی معضلات و کاستی‌های اجتماعی، ترویج و گسترش فعالیت‌های فرهنگی را سازوکارهای مناسب و موثر در جهت کاهش معضلات اجتماعی خواند.

در ادامه این نشست فضل ا... ایرجی کجوری، مدیر کل فرهنگی واجتماعی وزارت علوم، ضمن تاکید بر توجه به منافع ملی در برنامه‌ها و طرح‌های فرهنگی، تداوم و گسترش و فراگیری فعالیت‌های فرهنگی را سیاست اصلی و محوری معاونت فرهنگی وزارت علوم خواند. وی در ادامه با تاکید بر اهمیت مسئولیت‌پذیری دانشجویان، ترویج فرهنگ پذیری درست، مهارت افزایی، ترویج و ترغیب فعالیت‌های گروهی دانشجویان را به عنوان نکات کلیدی در سیاست‌های فرهنگی در دانشگاه برشمرد و ضمن اشاره به ضرورت پاسخگویی به مطالبات متنوع بر غنای بیشتر برنامه‌های فرهنگی در محیط‌های دانشگاهی تاکید داشت.

در ادامه این جلسه آقای فدایی، مدیر فرهنگی دانشگاه اراک و دبیر منطقه ۴ فرهنگی دانشگاه‌ها، ضمن ارائه گزارشی از جلسه هم اندیشی دبیران مناطق (که چندی پیش در وزارتخانه برگزار شده بود) اظهار داشت: توجه به آسیب‌های اجتماعی، اهتمام به مقوله آزاداندیشی، توجه به هنرهای نمایشی، جامعه‌پذیری و هدفمندی برنامه‌ها و مستندسازی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی با توجه به سیاست‌های وزارت علوم باید مورد توجه قرار گیرد.

همچنین در ادامه این نشست بین مدیران فرهنگی منطقه ۴ و کارشناسان فرهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم پیرامون چگونگی ارائه طرح‌های منطقه‌ای از سوی دانشگاه‌ها به دبیرخانه و تخصیص بودجه طرح‌های منتخب، ضرورت توجه به فعالیت‌های علمی دانشجویی و خصوصاً تجهیز انجمن‌های علمی در دانشگاه‌ها و ضرورت برگزاری جشنواره داخلی حرکت جهت نمایش دستاوردهای علمی-پژوهشی دانشجویان و تخصیص امتیازاتی به فعالان علمی برای ترغیب به مشارکت بیشتر در جشنواره ملی حرکت بحث و تبادل نظر شد.

کلید واژه ها: معاونت فرهنگی و اجتماعی نشست منطقه ای


( ۲ )

نظر شما :