مروری بر فعالیت های انجمن علمی دانشجویی زمین‌شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز

۲۸ تیر ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۸ کد : ۳۲۵۸۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۸۶۹
انجمن علمی دانشجویی زمین‌شناسی یکی از انجمن های رشته ای دانشکده علوم زمین است که در سال های اخیر جزو یکی از فعال ترین انجمن های دانشگاه شهید چمران اهواز شناخته شده است.
مروری بر فعالیت های انجمن علمی دانشجویی زمین‌شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز، این انجمن که پیشتاز در برگزاری برنامه های پژوهشی است، طرح هایی همچون "تهیه نرم افزار زمین شناسی تحت سیستم عامل اندروید" و نیز "بررسی ساختار ژئوشیمیایی خلیج فارس" را اجرا کرده است.

نشر گاهنامه "ژئواهواز" و برگزاری چندین کارگاه آموزشی تخصصی از جمله مقاله‌نویسی ISI ، کار با کمپاس، GPS و مقطع‌گیری از جمله دوره های آموزشی برگزار شده توسط انجمن علمی دانشجویی علوم زمین است.

نخستین جشنواره دانشگاهی علوم زمین شامل برنامه های متعددی مانند بازدید علمی، سمینار تخصصی با موضوع ریزگردهای اهواز، نمایشگاه و کارگاه، جزو اقدامات بسیار موثر و بی‌سابقه این انجمن است که در آذرماه سال ۹۵ در این دانشگاه برپا شد.

گفتنی است؛ انجمن علمی دانشجویی زمین‌شناسی در نهمین جشنواره داخلی حرکت که اردیبهشت ماه سال ۹۶ در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، به عنوان انجمن برتر انتخاب گردید و آذرماه سال جاری نیز در دهمین جشنواره ملی حرکت به میزبانی کرمانشاه شرکت خواهد داشت.


( ۳ )

نظر شما :