مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم :

در سال گذشته بیش از ۶۰ هزار دانشجو در مسابقات قرآنی دانشگاه ها شرکت کردند

۲۷ تیر ۱۳۹۶ | ۱۰:۲۷ کد : ۳۲۵۴۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۲۴۴
نشست هماهنگی سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور، با حضور دکتر فضل ا... ایرجی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و هیأت همراه، ۲۶ تیرماه سال جاری در سالن اندیشه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.
در سال گذشته  بیش از ۶۰ هزار دانشجو در مسابقات قرآنی دانشگاه ها شرکت کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در این نشست فضل ا... ایرجی کجوری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: بیش از ۶۰ هزار دانشجو در مسابقات قرآنی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشورشرکت کردند.

وی همچنین ضمن اشاره به مشارکت دانشجویان در جشنواره های قرآنی اظهار داشت: خوشبختانه جشنواره های قرآنی از پایدارترین و پرمخاطب ترین جشنواره ها و فعالیتهای فرهنگی، اجتماعی و هنری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم همچنین از مسابقات قرآنی را به عنوان برنامه ای فرهنگی ماندگار و مستمر خواند و یادآور شد: اولین دوره مسابقات قرآنی دانشجویان از سال ۱۳۶۲ آغاز شد و تا به امروز به صورت مستمر در ۳۱ دوره برگزار شده است.

وی همچنین با بیان اینکه در حال برنامه ریزی و تدارک چنین جشنواره هایی برای اساتید و کارکنان دانشگاه های کشور هستیم تا بتوانیم برنامه های قرانی خود را در سطح دانشگاه ها به صورت گسترده تر پیگیری کنیم.

وی جشنواره های قرآنی را فراگیر خواند و تصریح کرد: تجربه برگزاری جشنواره قرآنی دانشجویان در استان هایی که شیعه و سنی در کنار هم زندگی می کنند به برنامه ریزان ثابت کرد، وحدت و همدلی موجود در جامعه و در آن استان ها، در محیط های علمی مثل دانشگاه ها هم وجود دارد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اذعان کرد: جشنواره رضوی نیز یکی دیگر از برنامه های این وزارتخانه برای دانشگاه هاست که در سال گذشته در ۱۵ دانشگاه اجراشد و امسال در ۳۲ دانشگاه کشور برگزار می شود.

دکتر رشید جعفرپور رییس اداره فعالیت های قرآنی وزارت علوم در ادامه جلسه گفت: در سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور، حدود ۴۰۰ دانشجو از دانشگا ه های سراسر کشور حضور خواهند داشت.

جعفرپور افزود: براساس آمار، ۳۵۰ هزار دانشجو که حدود ۱۰ درصد دانشجویان کشور را تشکیل می دهند در این جشنواره شرکت کردند که پس از طی مراحل دانشگاهی، استانی و منطقه ای به این مرحله رسیدند.

وی بیان کرد: این جشنواره ویژه دانشجویان در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که در ۶ بخش آوایی، هنری، پژوهشی، ادبی، فناوری و معارفی و در ۳۵ رشته مختلف مانند، تلاوت، طراحی پوستر، خوشنویسی، وبلاگ نویسی، تذهیب، عکس، تواشیح و... برگزار می شود.

وی اعلام کرد: در پایان از ۶۶ دانشجوی برگزیده قرآنی در این جشنواره تقدیر به عمل خواهد آمد.

همچنین در این نشست احکام اعضای کمیته های جشنواره به مسئولان کمیته ها، اعطا شد.

 


( ۱ )

نظر شما :