دکتر هاشمی:

سنت اربعین یک سنت دینی و اجتماعی است

۲۵ تیر ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۹ کد : ۳۲۴۹۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۴۶
جلسه هماهنگی ستاد اربعین دانشگاهیان و قرارگاه ملی شهید علم الهدی در محل معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزارشد.
سنت اربعین یک سنت دینی و اجتماعی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، اولین جلسه هماهنگی ستاد اربعین دانشگاهیان و قرارگاه ملی شهید علم الهدی در سال ۹۶ با حضور دکتر سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، سردار فضلی، جانشین سازمان بسیج، آقای ایرجی کجوری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی، آقای گودرزی رئیس بیسج دانشجوی و اعضای ستاد اربعین دانشگاهی و قرارگاه ملی شهید علم الهدی در معاوونت فرهنگی وزارت علومِ برگزار شد.

در این جلسه دکتر سید ضیاء هاشمی ضمن تقدیر و تشکر از حضور اعضای محترم ستاد اربعین و قرارگاه ملی شهید علم الهدی و فعالیت های صورت گرفته، بیان نمود: سنت اربعین یک سنت دینی و اجتماعی است که تاثیرات جهانی دارد و دانشگاهیان نقش اساسی در این حرکت فرهنگی دارند.

دکتر هاشمی با بیان اینکه حدوداً ۲۵۰۰۰ نفر دانشجو در سال ۹۵ برای مراسم اربعین حسینی از طریق بسیج اعزام شدند، تاکید کرد: حرکت فرهنگی اربعین باید حرکتی خود جوش و مردمی بماند و برنامه ریزی ما در راهیان نور باید به گونه ای باشد که تا پایان برنامه ششم بتوانیم حدود ۱۰ درصد دانشجویان را به مناطق عملیاتی جهت بازدید اعزام نماییم.

همچنین در این جلسه سردار فضلی ضمن تقدیر از دست اندرکاران اربعین دانشگاهیان، و راهیان نور بیان نمود: این حرکت اربعین دانشگاهیان و راهیان نور برکات فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه در همایش تجلی اخلاص از ۳۳۰۰ نفر تقدیری ۲۲۲ نفر مربوط به قرارگاه شهید علم الهدی دانشجویی بود، تاکید کرد: راهیان نور غرب و شمال غرب کشور فعال تر شود.

شایان ذکر است که در همایش تجلی اخلاص از ۷۲ رئیس دانشگاه و ۵ نفر از ستاد مرکزی شهید علم الهدی از جمله آقای دکتر ایرجی کجوری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم بابت همکاری موثر در برگزاری اردوهای راهیان نور دانشجویی تقدیر به عمل آمد.

 

 

 


نظر شما :