دور شدن دانشگاه ها از فضای امنیتی، مطالبه دائمی دولت بوده است

۳۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۰:۱۳ کد : ۳۱۹۹۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۰۷
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دور شدن از فضای امنیتی در دانشگاه ها و مراکز علمی کشور، مطالبه دائمی دولت تدبیر و امید بوده است.
دور شدن دانشگاه ها از فضای امنیتی، مطالبه دائمی دولت بوده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر سید ضیاء هاشمی با بیان این مطلب افزود: مسوولان آموزش عالی در دولت یازدهم بر این باور بوده و هستند که فضای دانشگاه ها حتماً باید امن باشد و امنیتی بودن این مراکز علمی قابل قبول نیست.
وی گفت: البته نباید محیط دانشگاه یک فضای سیاست زده باشد، هر چند که این امر بدان معنا نیست که نباید به مسایل سیاسی کشور بی توجه بود و دانشجویان احساس مسوولیت نکنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم افزود: متاسفانه در سال های پیشین دانشگاه ها به سمتی رفتند که فضای حاشیه ها بیشتر شد و تعداد قابل توجهی از دانشجویان و اساتید احساس نگرانی داشتند.
وی ادامه داد: خوشبختانه این رویه نادرست با روی کار آمدن دولت یازدهم برچیده شد و فضا به سمت آرامش و قانونمداری پیش رفت.
هاشمی خاطرنشان کرد: البته اگر هم فردی تخلفی داشت در چارچوب قوانین شفاف و روشن به پرونده او رسیدگی شد اما دیگر فضای ناامنی در دانشگاه ها از بین رفت.
وی یادآور شد: خوشبختانه فضای دانشگاه ها به گونه ای پیش رفته که اکنون مطالبه برای روان تر شدن تعاملات با دانشگاهیان بصورت دائمی شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در گفتگو با خبرگزاری ایرنا گفت: وزارت علوم تعامل مناسب و مطلوبی با دانشگاهیان داشته و توقع داریم که علاوه بر مدیران آموزش عالی کشور، دیگر مسوولان نیز نسبت به جایگاه رفیع دانشگاه ها و مراکز علمی کشور توجه کافی داشته باشند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم افزود: یکی از نمونه های بارز باز شدن فضای دانشگاه ها، افزایش ۲ برابری تعداد تشکل های صنفی دانشجویی نسبت به دولت پیشین است و این امر گویای عزم جدی وزارت علوم برای افزایش تعاملات است.
وی افزود: همچنین منشور حقوق دانشجویی در دولت یازدهم تدوین و منتشر شد تا همه دانشجویان با حق و حقوق خود آشنایی کاملی داشته باشند.


نظر شما :