نخستین جلسه بخش بین الملل دهمین جشنواره حرکت برگزار شد

۳۰ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۴ کد : ۳۱۹۷۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۰۰
نخستین جلسه بخش بین الملل دهمین جشنواره حرکت در محل اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار شد.
نخستین جلسه بخش بین الملل دهمین جشنواره حرکت برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، فضل الله ایرجی کجوری مدیر کل فرهنگی وزارت علوم در این جلسه بیان داشت: فعالیت های فرهنگی و علمی در سطح بین الملل بیشتر از هر حوزه دیگری می تواند به گسترش ارتباطات میان کشور ها کمک کند.

وی ادامه داد: جشنواره حرکت می بایست زمینه ساز جذب مشارکت دانشجویان، ایجاد شبکه های ملی و توسعه ارتباطات بین المللی در عرصه علم و فناوری باشد.

مدیر کل فرهنگی وزارت علوم گفت: تبادل ایده ها و الگوهای فعالیت و شیوه های ارتباط صنعت و دانشگاه ها و همچنین تناسب پیوند دانشگاه و بازارکار می تواند از جمله اهداف این نوع از ارتباطات و تعاملات بین المللی باشد.

فضل الله ایرجی کجوری اظهار داشت: از ظرفیت های فرهنگی ما بین کشورهای جهان اسلام می توان برای معرفی دستاورد های دانشجویان ایرانی در سطح بین الملل بهره گرفت و مشارکت کشورهای همسایه و منطقه در دهمین جشنواره حرکت در دستور کار است که این موجب بسط و گسترش ارتباطات علمی و فرهنگی ما بین ایران و کشورهای منطقه ای خواهد بود.

وی بیان داشت: دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ایران و دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور به جشنواره حرکت دعوت خواهند شد.

مدیر کل فرهنگی وزارت علوم در پایان اظهار داشت: بخش بین الملل جشنواره حرکت محملی برای معرفی دستاوردها و ابداعات دانشجویان نخبه ایرانی خارج از کشور خواهد بود و امیدواریم این محمل زمینه ساز بازگشت نخبگان ما باشد.

 


( ۱ )

نظر شما :