شب قدر دردانشگاه بناب

برگزاری مراسم احیای دومین شب از لیالی قدر دردانشگاه بناب

۲۷ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۴ کد : ۳۱۹۲۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۳۱
همزمان با فرارسیدن شب یست ویک ماه مبارک رمضان، مراسم احیای دومین شب قدر و شب شهادت مظلومانه حضرت امیرالمومنین علی (ع) با حضور جمع کثیری از دانشجویان وکارکنان در دانشگاه بناب برگزار شد.
برگزاری مراسم احیای دومین شب از لیالی قدر دردانشگاه بناب

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه بناب، امسال نیز همانند سال های گذشته، با فرا رسیدن لیالی قدر، دانشگاه بناب، میزبان دانشجویان وکارکنان سوگوار مولای متقیان، حضرت علی (ع) بود.
در این مراسم معنوی و باشکوه که با حضور گسترده دانشجویان وکارکنان ترتیب یافت، همگی آمده بودند تا با استغفار در درگاه الهی و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، روح خود را از ناپاکی ها و آلودگی ها پاک و تطهیر کنند.
در مراسم احیای شب های ۱۹ و ۲۱ ماه مبارک رمضان درحسینیه ولایت دانشگاه، سخنرانی، عزاداری، قرائت دعای جوشن کبیر و نوحه سرایی شهادت امیرالمومنین حضرت علی (ع) ومراسم سرگرفتن قرآن (بک یا الله) برگزار شد.
شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان، به عنوان لیالی پرفیض و برکت قدر در نزد شیعیان و بسیاری از مسلمانان جهان دارای جایگاه با عظمتی است که در این شب ها به قرائت ادعیه، اقامه نماز و انجام مستحبات و شب زنده داری مشغول می شوند.
لازم به یاد آوری است امورفرهنگی واجتماعی دانشگاه میزبان سفره سحری دانشجویان بود.


( ۱ )

نظر شما :