آئین احیای لیله القدر در شب ۲۱ ماه مبارک رمضان

۲۷ خرداد ۱۳۹۶ | ۰۹:۴۷ کد : ۳۱۹۱۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۷۱۰
آئین احیای لیله القدر در شب ۲۱ ماه مبارک رمضان و عزاداری شب شهادت امیرالمؤمنین، حضرت علی (ع) در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) دانشگاه تفرش به همت کانون اهل بیت علیهم السلام با شکوه خاصی برگزار شد.
آئین احیای لیله القدر در شب ۲۱ ماه مبارک رمضان

به گزارش خبرنگار فرهنگی دانشگاه تفرش، دانشجویان مؤمن و شب‌زنده‌دار دانشگاه تفرش در شب بیست ویکم از ماه مبارک رمضان با حضور باشکوه در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) دانشگاه شب تقدیر را به استغفار، توبه و استغاثه سپری و به یاد لحظات غمبار فراق و عروج روح ملکوتی آن حضرت، با برگزاری عزاداری، عشق و ارادت خود را به ساحت آسمانی آن امام همام ابراز کردند.
حجت‌الاسلام ماهری در این مراسم پرفیض گفت: روزه فقط گرسنگی و تشنگی نیست بلکه انسان باید دنبال ارتباط حقیقی با خداوند باشد.
وی تصریح کرد: شب قدر تکرار نیست و پله صعود انسان است که با ایجاد رابطه واقعی سعی کند هرسال از سال قبل بهتر باشد و رابطه واقعی باخدا در او ایجاد گردد.
وی اظهار کرد: بعد از توبه و بخشیده شدن بنده از سوی خدا در این شب‌ها که از هزار ماه برتر است، مهم این است که انسان بازگشت به گناه نکند و تمهیدی بیندیشد به جهنمی که برای خودساخته بود و باید از آن رهایی پیدا می‌کرد، برنگردد.
ترتیل سوره‌های وارده شب قدر، قرائت دعای جوشن کبیر، تلاوت مجلسی قرآن کریم، عزاداری و مراسم احیا و قرآن به سر گذاشتن از برنامه‌های دیگر این مراسم بود.
این مراسم معنوی با توزیع غذای سحری در بامداد خاتمه یافت.


لینک دانلود فایل

نظر شما :