مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم: جشنواره حرکت، جشنواره ای برای همه دانشجویان است

۱۰ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ کد : ۳۱۶۵۷ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۵۹۳
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: دهمین جشنواره حرکت در کرمانشاه برگزار می شود و امسال در بخش رقابتی دانشجویان به صورت فردی امکان شرکت دارند.
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم: جشنواره حرکت، جشنواره ای برای همه دانشجویان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ فضل ا... ایرجی کجوری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اعلام اینکه دانشگاه رازی کرمانشاه میزبان دهمین دوره جشنواره ملی حرکت خواهد بود افزود: جشنواره ملی حرکت در دو مرحله درون دانشگاهی و ملی به منظور نمایش و ارائه دستاوردهای انجمن های علمی دانشجویی در دو بخش نمایشگاهی و رقابتی برگزار می شود که حاصل آن ارائه و معرفی ابداعات، ابتکارات و اختراعات دانشجویان به عموم است.

وی افزود: روند تکاملی و رو به پیشرفت جشنواره حرکت طی ۱۰ دوره آن را به یکی از مهمترین جشنواره های علمی دانشجویی و محملی برای بروز و ظهور خلاقیت ها و ابتکارات دانشجویان سراسر کشور تبدیل کرده است.

رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره حرکت، ادامه داد: دهمین جشنواره ملی حرکت با تغییراتی در حوزه های رقابتی و شیوه برگزاری همراه است که مهمترین تغییر در این دوره این است که در ادوار گذشته فقط دانشجویان در قالب انجمن های علمی دانشجویی می توانستند در جشنواره حرکت شرکت کنند ولی در دهمین دوره دانشجویان به صورت فردی نیز در برخی حوزه های رقابتی می توانند شرکت نمایند.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی در خصوص ویژگی های این دوره جشنواره اظهار داشت: در راستای تقویت بخش رقابتی و تخصصی شدن حوزه های مختلف علوم در شیوه های گذشته بازبینی به عمل آمده و برای اولین بار در این دوره، هر گروه آموزشی در حوزه های رقابتی در درون خودشان به رقابت می پردازند. به عنوان مثال در گروه علوم انسانی یا فنی و مهندسی یا علوم پایه و... در حوزه های رقابتی که طبق دستور العمل اجرایی جشنواره مشخص شده است فقط دانشجویان این رشته ها می توانند شرکت کنند. با این ساز و کار رقابت ها در درون حوزه های تخصصی تر صوررت می گیرد. این در حالی است که در ادوار گذشته شرکت کنندگان از گروه های مختلف آموزشی بودند که در یک حوزه با هم رقابت می کردند. این مسئله هم در راستای بهبود وضعیت رقابت و کاهش نابرابری هاست و هم در جهت ایجاد نگاه حرفه ای و تخصصی به مقوله رقابت است. به عبارت دیگر امسال بر خلاف سال های گذشته رقابت در درون گروه های تحصیلی صورت می گیرد.

ایرجی کجوری در ادامه تاکید کرد: بخش بین الملل جشنواره در این دوره به طور ویژه مد نظر قرار دارد و از تمامی ظرفیت های آموزش عالی برای توسعه ارتباطات علمی و تقویت این جشنواره استفاده می شود. توسعه تعاملات و ارتباطات بین المللی زمینه را برای کسب تجربه، انتقال دانش و آشنایی طرفین با ظرفیت های علمی و انسانی فراهم می سازد.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در خصوص زمان برگزاری و دانشگاه میزبان این دوره از جشنواره اظهار داشت: بر اساس تجربیات گذشته و با توجه به بررسی درخواست های میزبانی که از طرف دانشگاه های مختلف ارائه می شود، امسال نیز تعدادی از دانشگاه های کشور متقاضی میزبانی جشنواره بودند، که در نهایت با بررسی و ارزیابی شاخص های مختلف دانشگاه رازی کرمانشاه به عنوان میزبان جشنواره انتخاب شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دانشگاه رازی کرمانشاه از ظرفیت ها و توانمندهای انسانی لازم و زیرساخت های کافی برای برگزاری دهمین دوره جشنواره حرکت برخوردار است و بنا است دهمین جشنواره ملی حرکت در هفته اول آذر ماه سالجاری برگزار شود.

 

 


نظر شما :