آیین اختتامیه کمیته هنری بخش دانشگاهی جشنواره بین المللی امام رضا(ع) برگزار شد

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۱ کد : ۳۱۰۸۰ اخبار ستادی اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰۲۱
آیین اختتامیه کیمته هنری بخش دانشگاهی جشنواره بین المللی امام رضا(ع) برگزار شد و برگزیدگان کمیته هنری دومین دوره بخش دانشگاهی جشنواره بین المللی امام رضا (ع) معرفی شدند.
آیین اختتامیه کمیته هنری بخش دانشگاهی جشنواره بین المللی امام رضا(ع) برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، این آیین با حضور غلامرضا اکرمی، رئیس دانشگاه هنر، محمود ارژمند، دبیر شورای سیاست گذاری جشنواره امام رضا (ع)، رشید جعفرپور رئیس اداره دینی وقرآنی اداره کل فرهنگی وزارت علوم، امین مختاری دبیر جشنواره و امیر سیدزاده تهیه کننده سینما، علی سجادی حسینی، حسین محب اهری، محمدرضا تقی پور رئیس موزه صلح، در باغ نگارستان برگزار شد.

غلامرضا اکرمی، رئیس دانشگاه هنر ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری دوباره این جشنواره گفت: در دانشگاه هنر دانشجویان بسیار با استعداد، خوش فکر و مسئولیت‌پذیر داریم و خوشبختانه تمام جشنواره‌هایی که تاکنون در این دانشگاه برگزار شده به خوبی و با کیفیت اجرا شده است.
وی افزود: بیش از ۷۰ جشنواره دانشجویی در دانشگاه هنر داریم که در مورد جشنواره رضوی باید بگویم بهترین جشنواره دانشجویی است.
وی گفت: همه این تجربیات برای دانشجویان ارزشمند و مفید است و می‌تواند بر آینده اجتماعی آنها تاثیر بگذارد.
رئیس دانشگاه هنر ادامه داد: ما در دنیا دارای فرهنگ عمیق و دیرینه ای هستیم که بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان اول به این فرهنگ افتخار می‌کنند. دلیل این مدعا هم موزه‌هایی است که در کشورهای جهان اول بهترین بخش‌هایش، بخش‌های هنری کشور ایران است.
اکرمی با اشاره به اینکه سابقه خلاقیت در نهاد جامعه ایرانی نهفته است و بعد از اسلام به نوع دیگری این خلاقیت شکوفا شد، گفت: اولین و مهم ترین چیزی که ما می‌توانیم به کمک آن خودمان را در جهان بشناسانیم، هنر است.

محمود ارژمند، دبیر شورای سیاست گذاری جشنواره امام رضا (ع) نیز گفت: دانشگاه هنر با کمک دانشجویان رشته های مختلف توانست دومین دوره این جشنواره را در بخش دانشگاهی به سرانجام برساند. البته وزارت علوم و بنیاد بین المللی امام رضا (ع) هم نقش مهمی در برگزاری جشنواره داشتند.
وی ادامه داد: کیفیت آثار پدید آمده نسبت به دوره گذشته نشان می دهد که این جشنواره توانسته روندی رو به جلو داشته باشد.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام دوست پرور، نماینده ولایت فقیه در دانشگاه هنر گفت: فصل تقدیر و تشکر از هنرپیشگان در عرصه فعالیت های دینی، فصل ارزشمندی است. ترجمه آیه «تبارک الله احسن الخالقین» یعنی درود بر بهترین آفریننده. منظور این است که آفریننده های دیگری هستند که بهترین آنها خداوند است.
وی افزود: تجلی آفرینش در دست هنرمندان است و آفرینش یکی از جلوه های شگفت انگیز بشری است. آفرینش یک اثر هنری آنقدر شگفت انگیز است که روی مخاطب اثر متفاوتی می گذارد. اگر نگاه عمیقی به آثار هنری داشته باشید حتماً شگفت زده می شوید که آدمیان نیز می توانند خلقت شگفت انگیزی داشته باشند.
نماینده ولایت فقیه در دانشگاه هنر ادامه داد: بنابراین در اینکه هنرمند دستی در دست خدا دارد، امتیاز برتری است که هرکسی ندارد.

رشید جعفرپور رئیس اداره دینی و قرآنی اداره کل فرهنگی وزارت علوم، ضمن تبریک ایام شعبانیه گفت: اصل راه اندازی این جشنواره از جایی شروع شد که فکر کردیم علاقه ایرانیان به امام هشتم در وجه دانشجویی چطور نمود پیدا کند.
وی ادامه داد: این جشنواره امسال در ۳۲ دانشگاه برگزار شد و به سرانجام رسید. ما نگران کمبود آثار بودیم اما خوشبختانه بیش از هزار اثر جمع آوری شد.

در ادامه این مراسم امین مختاری، دبیر جشنواره با بیان اینکه افتخار داشتیم و امام رضا (ع) ما را برگزید گفت: در بحبوحه برگزاری جشنواره دانشجویی و هنری، بعد از ذکر نامش با عزمی راسخ گام برداشتیم. یک هزار و صد و بیست و پنج اثر دانشجویی رسیده به دبیرخانه جشنواره با محوریت موضوعی امام رضا (ع) از هنرهای سنتی و کاربردی تا هنرهای تجسمی و نمایشی توسط ۹ هیات داوری و ۲۹ داور از برجسته ترین هنرمندان ایران زمین داوری شد.
وی در ادامه افزود: از همه ی اعضای گروه برگزاری جشنواره که مرا یاری کردند سپاسگزارم. امید آنکه روزی برسد که این جشنواره به بزرگی نام آن حضرت برگزار شود.

 

 

 

کلید واژه ها: اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم جشنواره امام رضا(ع)


نظر شما :