معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

رعایت قانون تنها شرط حضور فعالان انتخاباتی و سیاسی در دانشگاه ها است

۲۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۰ کد : ۳۰۲۷۰ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۶۸
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت : تنها شرط حضور فعالان انتخاباتی و سیاسی در دانشگاه ها ، چارچوب‌های قانونی و رعایت قانون است.
رعایت قانون تنها شرط حضور فعالان انتخاباتی و سیاسی در دانشگاه ها است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر سید ضیاء هاشمی با بیان این مطلب افزود: در یکی از جلساتی هم که با حضور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری داشتیم وی صراحتاً اعلام کرد تنها خط قرمز ما قانون است. ماهم در چارچوب قانون مدون، مکتوب و اعلام شده به مسئولان مرتبط حرکت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: مطمئناً ما نگاه‌های سلیقه‌ای را قبول نداریم و به خط قرمزهای تصوری و فرضی اعتقاد نداریم، خط قرمز ما قانون است و در این خصوص هم قانون باید اجرا شود.

هاشمی بیان داشت: چه قانون‌شکنی به معنای اینکه عده‌ای بخواهند قانون را نادیده بگیرند و بخواهند فراتر از قانون حرکت کنند و چه تعرض به جلسات و برنامه‌های قانونی هر دو از نظر ما یک حکم دارند و هر دو مردود است.

معاون فرهنگی وزیر علوم اضافه کرد: فعالیت‌ها در دانشگاه‌ها بایستی در چارچوب قانون باشد و فعالیتی هم که براساس قانون است بایستی محترم شمرده شود.

وی تاکید کرد: اینکه برنامه‌ای که براساس قانون است، توسط عده‌ای برهم زده شود یا اینکه جلسه‌ای بدون طی کردن روند قانونی برگزار شود هر دو غلط است و مسلماً با برخوردهای مدیریتی لازم مواجهه خواهد شد.

هاشمی گفت: اجرای قانون هم بایستی در مسیر خودش باشد و برای اینکه هماهنگی‌های لازم و انضباط جلسات حفظ شود، برنامه‌هایی که قرار است برگزار شود باید با هماهنگی مدیریت دانشگاه و هیات نظارت باشد.

کلید واژه ها: انتخابات قانون معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم


نظر شما :