معاون وزیر علوم:

محدودیتی برای برنامه های انتخاباتی در دانشگاه ها وجود ندارد

۱۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۵ کد : ۲۹۵۹۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۲۳
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هیچ محدودیتی برای برنامه های انتخاباتی ریاست جمهوری در دانشگاه ها به غیر از چارچوب های قانونی اعلام شده نداریم.
محدودیتی برای برنامه های انتخاباتی در دانشگاه ها وجود ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکترسیدضیاء هاشمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: وزارت علوم برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، روز ۱۷ اسفندماه مجموعه اعضای شورای فعالیت های فرهنگی در دانشگاه های سرتاسر کشور را دعوت کرده تا بحث و تبادل نظر داشته باشد.
وی گفت: در این جلسه در مورد بایدها و نبایدها گفت و گو خواهیم کرد؛ همچنین از برخی از مسئولان مربوطه هم برای این نشست دعوت کرده ایم تا بتوانیم تبادل نظر داشته باشیم.
معاون وزیر علوم افزود: به طور حتم هنگامی که تبلیغات رسمی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری نیز برسد، آن زمان هم ابلاغیه های خاص وزارتخانه را به دانشگاه ها اعلام خواهیم کرد.
وی ادامه داد: موضع اصلی وزارت علوم بر این است که دانشگاه ها بستر ترویج و اعتلای فرهنگ سیاسی هستند، بنابراین در زمینه تقویت مشارکت سیاسی و حضور اقشار مختلف به ویژه نخبگان، استادان دانشگاه ها و دانشجویان، تاکید دارد.
هاشمی ادامه داد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این راستا، همکاران دانشگاهی را در سطوح استانی و ملی تشویق کرده است.
وی گفت: هیچ محدودیتی برای برنامه های انتخاباتی ریاست جمهوری در دانشگاه ها به غیر از چارچوب های قانونی نداریم و هر شخصیتی که از لحاظ قانونی منعی برایش وجود نداشته باشد، می تواند در دانشگاه های کشور حضور پیدا کند.
او اظهارداشت: گاهی صحبت می شود که منع هایی از بیرون دانشگاه ها تحمیل می شود؛ اگر این امر قانونی باشد، بایستی به دانشگاه ها ابلاغ شود و اگر منع قانونی وجود ندارد به هیچ وجه نباید منع سلیقه ای به وجود بیاید.
هاشمی با تاکید بر اینکه آغاز فعالیت‌های انتخاباتی تشکل‌های دانشجویی از هم‌اکنون بلامانع است، گفت: با توجه به پیش‌رو بودن دو انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستاها، تشکل‌های دانشجویی می‌توانند فعالیت‌های انتخاباتی خود را به منظور روشنگری حضور در عرصه انتخابات آغاز کنند اما تبلیغ به نفع یا علیه احزاب در دانشگاه‌ها ممنوع است و با تشکل‌های متخلف برخورد می‌شود.


نظر شما :