دانشگاه فردوسی مشهد

کسب سه عنوان دانشگاه فردوسی مشهد در دومین گردهمایی تقدیر از فعالان قرآن و عترت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان خراسان

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۰ کد : ۲۷۹۱۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۱۸
دانشگاه فردوسی مشهد موفق به کسب سه عنوان برتر در دومین گردهمایی تقدیر از فعالان قرآن و عترت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی شد.
کسب سه عنوان دانشگاه فردوسی مشهد در دومین گردهمایی تقدیر از فعالان قرآن و عترت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان خراسان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، دومین گردهمایی تقدیر از فعالان قرآن و عترت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی، در روز چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه ۹۵ در تالار اجتماعات دانشکده دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین صالحی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد، در این مراسم اظهار داشت: اشتباه است که فکر کنیم تبلیغ دین و رساندن پیام الهی به مردم، منحصر به فرهنگ انبیاء بوده است بلکه تبلیغ دین وظیفه‌ای همگانی است و منحصر به روحانیت نیست و یادآور شد: در عرصه تبلیغ دین باید فرصت‌ها و تهدیدهای پیش‌رو را بشناسیم و نسبت به جامعه مخاطب خود آگاهی داشته باشیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌های استان خراسان رضوی گفت: امروزه یک هم افزایی و انسجامی را در فعالیت‌های قرآنی این استان می‌بینیم که امیدواریم، این فضا به عنوان الگو توسط سایر دانشگاه‌ها هم مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین احمد ترابی، رئیس شورای استانی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خراسان رضوی نیز اظهار نمود: مسئولان فرهنگی، فعالیت‌های قرآنی را در اولویت بگذارند و افزود: لازم نیست همیشه با پرداخت بودجه، فعالان قرآنی را حمایت کنیم بلکه در بسیاری موارد می‌توانیم با باز گذاشتن راه برای فعالان و انجام امور تشویقی برای ورود دانشجویان و اساتید به فعالیت‌های قرآنی و... آنها را حمایت کنیم.

در این مراسم حسین سروقامت، مدیر فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز با تأکید بر اینکه در فعالیت‌های قرآنی نباید بر امور جزئی و روزمره اکتفا کنیم، گفت: خلاقیت و ابداعات را باید در فعالیت‌های قرآنی به منصه ظهور برسانیم.

وی با بیان اینکه استقبال و توجه دانشجویان به قرآن، مسئولیت سنگینی را بر دوش مسئولان قرار داده است، افزود: توجه دانشجویان به قرآن، ظرفیتی است که قبل از انقلاب یا وجود نداشته یا بسیار اندک بوده است لذا امروزه که چنین ظرفیتی وجود دارد، باید از آن حداکثر بهره را ببریم.

وی در ادامه به فعالیت‌های قرآنی دانشجویی در استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: در این استان، یک حرکت پیگیر در رابطه با فعالیت‌های قرآنی شکل گرفته لذا می‌توان این استان را به عنوان الگویی برای سایر استان‌ها و دانشگاه‌ها معرفی کرد.

در ادامه این مراسم طبق نتایج ارزیابی سال های ۹۴ و ۹۵ همچنین براساس ارزیابی فعالیت ها در هفته قرآن و عترت دانشگاه ها، از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برتر و دبیران برتر کانون های قرآن و عترت دانشگاه ها، تقدیر به عمل آمد که دانشگاه فردوسی مشهد موفق به کسب سه عنوان برتر در این گردهمایی شد


نظر شما :