بازدید از دانشگاه قرآن و حدیث

بازدید معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم از دانشگاه قرآن و حدیث

۱۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۸:۵۰ کد : ۲۷۶۹۲ اخبار برگزیده رویدادهای مهم اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۳۹
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم از دانشگاه قرآن و حدیث بازدید و با آیت الله محمدی ری شهری رئیس این دانشگاه و تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) دیدار و گفتگو کرد.
بازدید معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم از دانشگاه قرآن و حدیث

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، به نقل از روابط عمومی وزارت علوم دکتر سید ضیا هاشمی با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ایام دهه مبارک فجر هم خاطره انگیز است و هم الهام بخش. ما در این ایام هم به یاد مجاهدت های انقلابیون می افتیم و هم با یاد آوری تلاش های روحانیون، دانشگاهیان و سایر اقشار مردم برای پیروزی انقلاب اسلامی از تلاش های آنان برای حفظ انقلاب اسلامی الهام می گیریم.

وی افزود: دانشگاه ها و حوزه های علمیه دو بال پیشرفت کشور هستند و فرهنگ در هردو نهاد جایگاه مهمی دارد و یکی از وظایف اصلی دانشگاهها برنامه ریزی برای فعالیت های فرهنگی دانشجویان است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به تحصیل حدود ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دانشجو در بیش از ۲۸۰۰ موسسه آموزش عالی گفت: اگر جمعیت بالای ۱۸ سال کشور را در نظریگیریم، یک ششم جمعیت ایران دانشجو هستند و تعداد کمی از کشورها این ویژگی را دارند.

وی افزود: دانشگاهیان در پیروزی انقلاب اسلامی که یک انقلاب دینی بود نقش مهمی داشتند و این یکی از نشانه های ریشه دار بودن دین در دانشگاههای کشور است.

دکتر هاشمی گفت: فرهنگ در دانشگاهها به فعالیت های آموزشی و پژوهشی جهت می دهد و در هم‌راستا بودن دانشگاهها با ارزش های جامعه نقش اساسی دارد و به همین علت از نظر وزارت علوم فعالیت فرهنگی از برنامه های اصلی دانشگاهها است و فوق برنامه محسوب نمی شوند.

آیت الله محمدی ری شهری تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی نیز در این دیدار گفت: معاونت فرهنگی در اینکه در دانشگاهها چه چیزی و چگونه آموزش داده شود و روابط استادان و دانشجویان چگونه باشد نقش مهمی دارد.

وی تاکید کرد: انتظاری که در جامعه اسلامی ایرانی از دانشگاهها داریم این است که دانشجویان با هدف خدمت به جامعه و رشد ارزش های انسانی تربیت شوند.

رئیس دانشگاه علوم قران و حدیث گفت: برای موفقیت معاونت فرهنگی در دانشگاهها باید افرادی مسئولیت این بخش را برعهده بگیرند که از حوصله، صبر و ذوق کافی برخوردار باشند زیرا در رفتار با دانشجویان ارتباط عاطفی و توام با احترام یک ضرورت است و هرگونه برخورد قهری ما را از هدف دور می کند.

وی حفظ نشاط را در محیط دانشگاه یک ضرورت دانست و گفت: در این راستا باید با رعایت موازین شرعی، محیطی مناسب نسل جوان در دانشگاهها ایجاد کنیم.

در پایان این دیدار معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و هیئت همراه، نماز جماعت را به امامت آیت الله محمدی ری شهری اقامه کرده و به زیارت آستان مبارک حضرت عبدالعظیم الحسنی مشرف شدند.


( ۱ )

نظر شما :