دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی _ امور بانوان و خانواده

برگزاری دومین جشنواره ملی مد و لباس دانشجویی (پرنیا)

۱۸ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۰ کد : ۲۷۶۴۸ اخبار ستادی اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۹۰۶
برگزاری دومین جشنواره ملی مد و لباس دانشجویی (پرنیا) در تاریخ ۹۵/۱۱/۲۶ الی ۹۵/۱۲/۱
برگزاری دومین جشنواره ملی مد و لباس دانشجویی (پرنیا)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دومین جشنواره ملی مد و لباس دانشجویی (پرنیا) با حضور صاحب‌نظران، کارشناسان، صاحبان حرف و مشاغل در حوزه طراحی لباس و پارچه، تولیدکنندگان، اصحاب رسانه، دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور و اساتید مطرح رشته مد و لباس برگزار می‌شود.

در ادامه پیرو برگزاری جلسات متعدد سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و هماهنگی مقرر شد این جشنواره با مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایران و دانشگاه فنی و حرفه‌ای در تاریخ ۲۶/‏۱۱/‏۹۵‬ الی ۱/‏۱۲/‏۹۵ به میزبانی دانشکده فنی دختران دکتر شریعتی برگزار شود.

همچنین با مطالعه وضعیت کنونی مسلمان و بویژه جوانان منطقه، مشاهده می شود بدلیل نبود نگرش علمی صحیح در طراحی پوشاک متاسفانه افراد به نوع پوشش پیشنهادی و موجود در بازارهای جلب شده اند که غالباً الگوی آنها الگویی وارداتی و غربی است. یعنی طراحان لباس در کشورها به ویژه کشورهای اسلامی نتوانسته اند در زمینه پوشاک مطابق با سلیقه و تنوع طلبی جوانان، پوشاکی را متناسب با قواعد اسلامی عرضه کنند.

 


نظر شما :